Samsung Smart TV 65 Inch Crystal 4K Black - 65U8000F
2 Years warranty2 Years warranty
EGP
27,439
Incl VAT
Only X Left in Stock
Only 2 left in stock
sla
Delivery between 19 May - 21 May excluding holidays.
Quantity:1
Description
  • Brand: Samsung
  • Screen Size: 65 inch
  • Resolution: 4K
  • Smart TV: Yes
  • Hdmi Ports: 3
  • USP Ports: USB 1 x USB-A
  • Color: Black
  • model number: 65U8000F
  • EXPERIENCE CLEAR PICTURE AND SMOOTH MOTION IN GAMES AND SPORTS: By estimating the movement between frames, Motion Xcelerator predicts and smooths them out for improved picture clarity at up to 60Hz.
Specifications
BrandSamsung
HDMI Ports3
Smart TVYes
Screen Size (Inch)65"